Ismerd meg oktatóinkat

Dr. Király Péter klinikus szakállatorvos, a Rex Kutyaotthon Alapítvány alapítója

Több mint 3 évtizede dolgozom állatorvosként Káposztámegyeren. A hosszú idő rengeteg szakmai tapasztalattal szolgált, de számomra ennél is többet ér a gazdiktól és négylábú családtagjaiktól kapott határtalan bizalom. Hiszek a lelkiismeretes munkában, valamint a személyes kapcsolatok és a jutalomfalat erejében.

1989-ben végeztem az Állatorvos-tudományi Egyetemen, 2000-ben kisállatgyógyász szakállatorvosi diplomát szereztem. Egyetemi éveim alatt egy amerikai kisállatklinikán dolgoztam, majd a diploma megszerzése után a Budai Kisállatklinika munkatársa lettem, 2010-ben 1 évig Angliában praktizáltam. 1990-2020 között az általam alapított Rex kisállatrendelők vezető állatorvosa voltam. 1992-ben megalapítottam a Rex Kutyaotthon Alapítványt, majd később létrehoztuk Állatszigetet is. Dr. Király Péter az állatélettani -és egészségtani témák oktatója a tanfolyamon.

Udvarhelyi-Tóth Kata, biológus, kutyakiképző

Már gyermekkoromtól kezdve az állatok viselkedése körül forgott minden érdeklődésem, így egyértelmű volt, hogy a gimnázium után biológiai tanulmányokat folytassak. Mesterszakos diplomamunkámat a kutyák tanulási képességei kapcsán írtam, jelenleg doktori képzésemet folytatom hasonló témában; a kutya és ember kapcsolatára fókuszálva.

A kutyázással és kutyakiképzéssel komolyabban húszas éveim elején kezdtem el foglalkozni, ahol a korábbi lovakkal és más háziállatokkal kapcsolatos tapasztalataimnak is jó hasznát veszem mind a mai napig a Best Dog Kutyaközpont oktatójaként. Saját két kutyámmal az aktív hétköznapok mellett hobbi szinten sportolok.
A tanítás során szeretem az alapos, figyelmes munkát és vallom, hogy minden kutya megérdemli, hogy a maximumot hozzák ki belőle. Minél bonyolultabb és nehezebb egy eset, annál szebb a végeredmény és ezt a felfogást teljes szívemből próbálom mindenkinek átadni. A Rex Kutyakiképző-és kiképzésvezető tanfolyamán elsősorban az elméleti órákon és a vizsgafelkészítésen találkozhattok majd velem.

Tóth Ferenc „Fritz”, mester kutyakiképző

Tóth Ferenc vagyok, a kutyás nevem Fritz. Nevemet az első kutyám hagyományozta rám.
1986-ban szereztem munkakutya-mesterkiképzői címet, majd 1990-ben az MNJK tetoválómestere lettem. Évekig dolgoztam együtt néhai Dr. Kováts Zsolt tanár úrral, a magyar kinológiai élet kiemelkedő személyiségével. Munkaversenyeken és tenyészszemléken több száz kutya eredményes vizsgájához járultam hozzá.

A korszerű kiképzési munka feltétele a folyamatos önképzés, így 2004-ben kiváló eredménnyel végeztem el a BM ORFK kutyavezetői OKJ-képzését. Jelenleg a Rex Kutyaiskolában tartok tanfolyami órákat, valamint egyéni képzéseket, versenyre való felkészítéseket. A Rex kutyakiképző- és kiképzésvezető tanfolyamán elsősorban a gyakorlati órákon találkozhatnak majd velem.

Tapasztalat:

  • Bp-i Észny-i KKI (OMSE) kiképzésvezető, Őrző-Védő segéd
  • MNJK: Kiképzés vezető, Őrző-Védő segéd, alomellenőr
  • KBE KKI: Kik. vez. , Őv. segéd
  • Rex: kuyaiskola vezető, kiképző vezető ŐV-segéd 2007. óta
  • OKJ-s leendő kutyakiképzők vezető oktatója az elmúlt évtizedben

Képzések:

  • MEOE mesterkiképző
  • Gate: Általános kinológiai és alomellenőr képzés
  • BM ORFK: okj-s kutyavezető
  • PFOTE KS: okj-s kutyakiképző

Dr. Csibra Barbara, biológus, kutyakiképző

Azt hiszem, a kutyázásra születni kell. Nagyon szerencsés vagyok, hiszen szüleim munkakutyázással foglalkoztak, többszörös magyar válogatottak voltak IPO sportban, és német juhászokat tenyésztettek, így tőlük örököltem a kutyák szeretetét, mondhatni beleszülettem ebbe az életformába. Már gyermekkoromban is elvarázsolt a kutyák értelmessége és az a rengeteg szeretet, amit adni tudnak. Négy évesen már kutyabemutatón szerepeltem: a plüsskutyámmal. Mondanom sem kell, a helyben maradással nem volt probléma 😀

Nem sokkal később Anyukám vett egy rottweilert, akit én Szimbának neveztem el, és annyira beleszerettem, hogy éjjel nappal vele lógtam és képezgettem. Noha Anyu kutyája volt, és először ő is fenntartásokkal kezelte a helyzetet, de 7 évesen a gazdája lettem, persze fél szemmel mindig felügyelet alatt. Imádtuk egymást, végtelenül szerető és türelmes kutya volt, hálával gondolok rá, hogy első kutyás tapasztalataimat vele élhettem meg.

Jászberényben mindig is pezsgő kutyás élet volt, melynek egyik fő összetartó alakja Édesapám, Csibra István volt. Rengeteget tanultam tőle, figyelemmel kísértem hogyan képzi a hozzánk kutyasuliba járó kutyákat, és mindig csodáltam, milyen jó kapcsolatot tudott kialakítani a kutyáival. Szüleim biztatására, segítségükkel indultam el az első kutyás versenyeimen is. Vuduval, aki egy gyönyörű koromfekete német juhász volt, számos IPO ( ma már IGP) versenyen részt vettünk, a legbüszkébb a Nemzeti Bajnokságon elért III. helyre vagyok, ahol nagyon fiatalon állhattam a dobogóra, de a Mogyoród Kupán elért fázisgyőztes 100 pontos nyomkövetés is felejthetetlen élmény volt számomra. Lulu német juhászommal pedig BH szinten értünk el sikereket.

Már korán eldöntöttem, hogy tanulmányaim során is kutyákkal szeretnék foglalkozni, így az ELTE Biológia képzésén keresztül az ELTE Etológia Tanszéke felé vettem az irányt, itt írtam meg az alapszakos szakdolgozatomat is, melyben különböző tanulási módszerek hatékonyságát vizsgáltam kutyákon. Egy érdekes kutatás keretén belül lehetőségem nyílt kamatoztatni kutyakiképzői vénámat is, kutyákat tanítottam érintőképernyő kezelésére, melyből a mesterszakos diplomám született. Később az ELTE Doktori Iskolájának keretében kutattam a kutyák ADHD-szerű viselkedését, melyből a doktori (PhD) fokozatomat 2024-ben szereztem meg. Jelenleg tudományos segédmunkatársként a doktori tanulmányaimban megalapozott kutatásokon dolgozom, és az ELTE fMRI módszert alkalmazó kutatásait, mint kutyakiképző segítem, továbbá a Best Dog Kutyaközpontban kutyakiképzőként dolgozom. Jelenleg Vudu (idősebb Vudu unokája) és Wendy a két nagy szerelmem, szabadidőm nagy részét velük töltöm, és őket képezgetem.

Scroll to Top